تیز – زبل طبیعی محققان میلادی اخبار علمی و آموزشی

تیز – زبل: طبیعی محققان میلادی اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه ، علت اقتصادی ندارد! / روحانی

رئیس جمهور با فراخوانی جهت یکپارچگی رسانه‌ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه‌ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، علت اقتصادی ندارد و ر

نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه ، علت اقتصادی ندارد! / روحانی

روحانی: نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه ، علت اقتصادی ندارد!

عبارات مهم : صندوق

رئیس جمهور با فراخوانی جهت یکپارچگی رسانه ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، علت اقتصادی ندارد و رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیات دولت،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اصحاب رسانه با بیان اینکه اصحاب رسانه امروز نسبت به گذشته وظیفه و مسئولیت سنگین تری را بر عهده دارند، اظهار امیدواری کرد تا این جلسه آغازی تازه جهت توسعه همکاری همگانی در جهت تثبیت منافع ملی باشد.

نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه ، علت اقتصادی ندارد! / روحانی

رئیس جمهور با بیان اینکه نگرانی نسبت به آینده کشور ایرادی ندارد، گفت: آن نگرانی خوب است که منتهی به عزم بیشتر، تصمیم استوارتر، انسجام نیرومند تر و برنامه ای بهتر جهت پیشبرد امور و برطرف نگرانی ها شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه به هیچ عنوان ناامیدی در کشور را نمی پسندم، خاطر نشان کرد: ناامیدی آخر ماجراست و اگر تسلیم شدن جهت هر ملتی ناپسند و زشت هست، ناامیدی، تسلیم شدن در برابر بدخواهان است.

رئیس جمهور با فراخوانی جهت یکپارچگی رسانه‌ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه‌ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، علت اقتصادی ندارد و ر

رئیس جمهور با بیان اینکه باوجود نگرانی ها و مشکلاتی که در بخش های متفاوت کشور وجود دارد آیا باید به آینده کشور، نظام و انقلاب، ناامید باشیم، تصریح کرد: ما امروز با شرایط جدیدی در کشور روبرو هستیم.

دکتر روحانی با اشاره به بعضی اظهارنظرها نسبت به اینکه عنوان می کنند، پای صندوق رأی رفتیم و نتیجه ای ندیدیم، افزود: هم صندوق انتخابات سال 92 و هم صندوق سال 96 دستاوردهای بسیار روشنی دارد که نمونه آن، آمار اخیر بانک مرکزی راجع به رشد اقتصادی است که براساس آن در سال 96، 4.4 دهم رشد اقتصادی داشتیم.

رئیس جمهور افزود: ما از رشد منفی در کشور به رشد مثبت اقتصادی رسیده ایم و آیا باید از صندوق رأی ناامید باشیم.

نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه ، علت اقتصادی ندارد! / روحانی

دکتر روحانی با بیان اینکه در سال های قبل از دولت یازدهم اشتغال خالص حدود 12 هزار نفر بوده و این رقم در سال گذشته 800 هزار نفر بوده هست، گفت: ما که در کشور وارد کننده گندم و بسیاری از نیازمندی های دیگر بودیم، 3 سال است که نیاز به وارد کردن گندم نداریم و امسال حتی در شکر و دانه های روغنی نیز این نیاز برطرف شده است است.

رئیس جمهور ادامه داد: پیشرفت روستاهای کشور در بخش های متفاوت از جمله برق، راه و گاز، قابل مقایسه با وقت قبل از دو صندوق رأی گذشته نیست.

رئیس جمهور با فراخوانی جهت یکپارچگی رسانه‌ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه‌ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، علت اقتصادی ندارد و ر

دکتر روحانی تأکید کرد: باوجود مشکلی که در برجام پیش رو داریم و یکی از امضاء کنندگان از توافق خارج شده، ولی خوشحالیم که نظام جمهوری اسلامی به گونه ای واکنش‌ها کرده که امروز همه کشورها بجز چند کشور که تعدادشان از انگشتان دست هم کمتر هست، آمریکا را محکوم کرده و کشور عزیزمان ایران را مورد تجلیل خود قرار می دهند و این در 40 سال گذشته بی سابقه است که قریب به اتفاق کشورهای دنیا کار ملت را تجلیل و اقدام بدخواهان را محکوم کنند.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که در تاریخ شورای امنیت، کدام کشور است که پرونده آن در چارچوب فصل هفتم منشور شرکت ملل متحد به شورای امنیت رفته باشد و بتواند بدون ذلت از آن خارج شود؟

نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه ، علت اقتصادی ندارد! / روحانی

دکتر روحانی اظهار داشت: ما نگذاشتیم که جنگ بر ما تحمیل شود و سر در برابر دشمن نیز فرود نیاوریم.

رئیس جمهور گفت: جهت نخستین بار در تاریخ شرکت ملل متحد حق غنی سازی جهت کشور عزیزمان ایران لحاظ شده است البته استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق همه کشورهاست، ولی تاکنون شورای امنیت این حق را به کشوری نداده و تنها جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران این حق را تصریح کرده است.

رئیس جمهور گفت: در تولید گازوئیل به خودکفایی رسیده ایم و در تولید بنزین نیز با برنامه ریزی صحیح در مصرف تا آخر سال به خودکفایی خواهیم رسید. اوضاع سرمایه گذاری در کشورمان امروز علی رغم سال های قبل تر مثبت شده است است.

دکتر روحانی افزود: علیرغم همه فشارها، اینترنت در اختیار مردم را گسترش دادیم و شما به عنوان اصحاب رسانه، نظر بدهید که آیا این دستاورد دولت با وجود مخالفت های فراوان و سنگین کار بزرگی نبوده است.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که آیا باید عنوان پشیمان بودن از صندوق رأی را مطرح کنیم، اظهار داشت: صندوق رأی تنها راه حل پرسشها پیش روی ماست و جدا شدن از صندوق یعنی جنگ داخلی و تسلیم شدن در برابر دشمن. شاید حل بعضی از پرسشها سخت باشد، ولی جهت حل همین پرسشها نیز راهی جز رجوع به صندوق آراء نداریم.

دکتر روحانی تصریح کرد: هیچگاه ناامید نبوده و نیستم و امروز نیز با وجود فشارهای سنگین، ولی از آینده کشور، مردم و نظام ناامید نیستم و کاملاً و بسیار هم به آینده امیدوارم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: نباید مسأله تازه یا دشمن های تازه بسازیم بلکه باید مسایل را آشنا و حل و فصل کنیم و با آشنایی دقیق دشمن جهت آخر دشمنی ها تلاش کنیم. نباید در رسانه ها توقعات مردم را بیجا اوج ببریم، آیا که اوج بردن بی حساب توقعات مردم یعنی ایجاد ناامیدی در آنها، بلکه باید توقعات را در حد مقدورات و توان ملی سامان و پاسخ دهیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز بار سنگینی بر عهده شما اصحاب رسانه قرار دارد، گفت: امروز مسئله مهم ما، مسئله اقتصادی، فرهنگی و یا امنیتی نیست، بلکه مسئله مهم امروز ما جنگ روانی هست. بزرگترین غم جهت یک ملت زمانی است که رسانه های بیگانه مرجع او باشند. در کمتر جایی دیده ام که یک ملت اینگونه به رسانه های بیرونی اعتنا کنند، این اوضاع باید اصلاح شود و رسانه های داخلی مرجع اطلاع رسانی به مردم باشند.

رئیس جمهور اضافه کرد: مرجع افکار عمومی مردم باید رسانه های داخلی و رسانه های دارای نام و نشان باشند نه رسانه های بی نام و نشانی که در اینترنت به آسانی هر چه می خواهند می گویند و با القاء و تخریب باعث انحراف مسیر افکار عمومی می شوند.

دکتر روحانی اظهار داشت: دولت همواره از انتقاد مشفقانه و دلسوزانه استقبال کرده و آن را به نفع دولت و کشور دانسته و می داند، ولی تخریب، تهمت و دروغ نه تنها باعث تضعیف دولت و نظام بلکه بالاتر از آن باعث تخریب مبانی اخلاق می شود؛ انتشار اخبار دروغ دادن آدرس غلط به مردم و ناامید کردن آنها از آینده است.

رئیس جمهور از همه رسانه ها خواست که تمام توان و تلاش خود را جهت صداقت و ادای امانت بکار گیرند و تصریح کرد: شما اصحاب رسانه امانتدار افکار مردم هستید. اصل و جوهره دین، صداقت و ادای امانت است و شما باید بیش از هر کسی به این مهم توجه کنید.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: به عنوان مدیر جمهور امانتدار و زیر دین میلیون ها رأیی هستم که مردم به من دادند و اعتقاد دارم کاری که امروز باید انجام دهیم این است که باید همه دست به دست هم دهیم تا بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ملت کشور عزیزمان ایران در جانب حق واقع شده است است و بر باطل پیروز خواهد شد، گفت: درست است که همه دولت های آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دشمن ملت کشور عزیزمان ایران بودند، ولی دشمنی هم حد و چارچوبی دارد .ما در تاریخ قاتل کم نداشته ایم ولی همه آنها شمر نبودند، خائن زیاد داشته ایم ولی ابن ملجم یکی زیاد نداشته ایم؛ همه دولت های آمریکا دشمن ملت کشور عزیزمان ایران بودند، ولی مدیر دولت فعلی بدتر، خبیث تر و با نقشه های شوم تر از دولت های قبلی است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید بدخواهانی را که خواست ارزش شکستن ملت کشور عزیزمان ایران هست، شکست دهیم، افزود: شما اصحاب رسانه باید بار سنگین مقابله با جنگ روانی دشمن را که امروز بالاتر و مؤثرتر از جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما جریان دارد، برعهده بگیرید.

رئیس جمهور با اشاره به نوسانات در بازار ارز، ماشین و سکه در ایام اخیر، گفت:آمار مستند گواه آن است که تولید خودرو، سکه و تأمین منابع ارزی کشور نسبت به پارسال حتی از رشد برخوردار بوده و نوسانات و تلاطم هایی که این روزها در بازار شاهد آن هستیم بیش از آنکه ریشه در واقعیت داشته باشد، ناشی از جنگ روانی است.

دکتر روحانی اصحاب رسانه را نیروهای خط مقدم جبهه جنگ روانی توصیف کرد و اظهارداشت: امروز آزمایش بزرگی پیش روی شما اصحاب رسانه و دولت قرار دارد. اینکه رسانه شما چقدر تیراژ دارد یا چه تعداد خواننده دارد، مهم هست، ولی مهم تر از آن این است که کسی که اخبار و مطالب شما را می خواند، در آخر کار امیدش زیاد کردن یافته و یا نا امید شده است است.

رئیس جمهور افزود: اگر آخر یک برنامه رسانه ملی، زیاد کردن اعتماد، انسجام ملی و سرمایه اجتماعی باشد، می توان گفت این رسانه موفق بوده، ولی اگر حاصل کار زیاد کردن ناامیدی باشد، قطعاً باید عملکرد آن را ناموفق ارزیابی کنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: رمز موفقیت ما مقاومت و ایستادگی هست. اگر بترسیم و یا سست وخسته شویم و یا احساس شکست کنیم، پیروز نخواهیم شد. منکر وجود پرسشها نیستم، ولی می خواهم به قدرت بزرگ رسانه ها اقرار و تأکید کنم و بگویم که اگر همه دست به دست هم بدهیم، پیروز خواهیم بود.

پیش از سخنان مدیر جمهور در این دیدار چند تن از اساتید روزنامه نگاری و مطبوعات و پیشکسوتان و پژوهشگران رسانه و مسایل اجتماعی به بیان نظر ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

عباس عبدی روزنامه نگار و پژوهشگر مسایل اجتماعی با اشاره به اوضاع جامعه در بخش های متفاوت به ضرورت تقویت وحدت و انسجام در جهت برطرف نگرانی ها و حل پرسشها کشور، تأکید کرد.

بیژن مقدم روزنامه نگار و پیشکسوت عرصه مطبوعات با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تعامل با دنیا را سیاستی حکیمانه و همیشگی دانست و گفت: تعامل با دنیا هرگز به معنای سازش و غفلت از ظرفیت های داخلی نیست و ملت کشور عزیزمان ایران می دانند که آمریکا جز دشمنی با این ملت نشانه دیگری ندارد.

وی افزود: معتقدیم کسانی که جهت شکست دولت روزشماری می کنند نه دل در گرو انقلاب دارند و نه به فکر مصالح کشور هستند. از این رو باید تلاش کنیم تا به دولت در جهت پیشبرد برنامه هایش کمک کنیم.

مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق با اشاره به بعضی پرسشها رسانه ها از جمله در حوزه اقتصاد رسانه ای به بیان نظر و پیشنهادات خود جهت برون رفت از این پرسشها پرداخت و دولت و مسئولان کشور خواست تا نسبت به شنیدن نظرات متخصصان و فرهیختگان اهتمام بیشتری نشان دهند.

خانم عذرا فراهانی روزنامه نگار و پژوهشگر مطبوعات نیز با اشاره به بعضی از پرسشها روزنامه نگاران و خبرنگاران از جمله عدم امنیت شغلی، تعطیلی نشریات و رسانه ها به واسطه پرسشها اقتصادی، خواستار توجه زیاد دولت به این قشر شد.

واژه های کلیدی: صندوق | اقتصادی | رسانه ای | رسانه ها | رسانه ملی | حسن روحانی | رئیس جمهور | دکتر روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog