تیز – زبل طبیعی محققان میلادی اخبار علمی و آموزشی

تیز – زبل: طبیعی محققان میلادی اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تصمیم‌گیری راجع به حجاب توریست‌ها را بر عهده خودشان بگذاریم / غرویان

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: توریست‌ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می‌توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اضطراری جه

تصمیم‌گیری راجع به حجاب توریست‌ها را بر عهده خودشان بگذاریم / غرویان

غرویان: تصمیم گیری راجع به حجاب توریست ها را بر عهده خودشان بگذاریم

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: توریست ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اضطراری جهت آنها وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان در گفت وگو با ایلنا، در تصویر العمل به اینکه بعضی اخیرا مطرح می کنند قانون حجاب اضطراری جهت توریست هایی که به کشور عزیزمان ایران می آیند در مناطق آزاد ملغی شود، گفت: به نظر من اگر این مسئله ساختن فرهنگ شود که مردم بتوانند این مسئله را هضم کنند، قابل انجام هست، همانطور که ما به کشورهای دیگر می رویم و طبق قوانین خودمان عمل می کنیم، باید به توریست ها هم اجازه داده شود در کشور ما طبق قوانین خودشان عمل کنند.

تصمیم‌گیری راجع به حجاب توریست‌ها را بر عهده خودشان بگذاریم / غرویان

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه باید به توریست ها گفته شود فرهنگ کشور عزیزمان ایران مذهبی است ولی اضطراری در اجرای آن جهت شما نیست، اظهار داشت: توریست ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اضطراری جهت آنها وجود ندارد.

وی اضافه کرد: فقه ما با مسیحیان در مواردی همچون معاملات مغایرت هایی با یکدیگر دارند ولی احکام فقه و حتی ازدواج آنها جهت ما محترم است.

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: توریست‌ها از نظر شرعی و فقهی جبری در اجرای موازین دینی ما ندارند، آنها می‌توانند خودشان حجاب را اختیار کنند و از نظر مذهبی اضطراری جه

غرویان در پاسخ به این پرسش که آیا این قانون در خصوص توریست های کشورهای مسلمانی مثل ترکیه که حجاب در آنها اضطراری نیست، هم قابل اجرا است یا خیر گفت: این مباحث جنجالی است که باید به مجلس برود و باید صاحب نظران هم در خصوص آن نظر بدهند، ولی به نظر من بهتر هست، این مسئله را به اختیار خود توریست ها بگذاریم.

وی گفت: جهت عملی کردن این مباحث باید همواره آنها را در جامعه مطرح کنیم. باید بدانیم که نمی توانیم احکام فقهی خود را بر توریست ها الزام کنیم. صاحب نظران باید در این خصوص به صورت منطقی سخن بگویند تا به مرحله تصمیم و قانون برسد.

واژه های کلیدی: سیاسی | قانون | توریست | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog